Narożnik kuchenny w nowoczesnych wnętrzach

narożnik 1

Choć narożniki kojarzą się nam przede wszystkim z modnymi meblami salonowymi, okazuje się, że często można je spotkać także w innych pomieszczeniach. Jednym z nich jest kuchnia i choć obecność narożnika może budzić w niej zaskoczenie, nie mija wiele czasu, a osoby decydujące się na takie rozwiązanie nie są już w stanie wyobrazić sobie innej opcji.

O kuchni często mówi się, że jest sercem domu. To właśnie tu przygotowuje się posiłki, tu też podczas każdej imprezy prowadzone są najbardziej wzniosłe rozmowy na temat życia, przyjaźni i uczuć. I nawet wprowadzając w niej elementy stylu nowoczesnego dąży się do tego, aby była pomieszczeniem przytulnym. Osiągnięcie tego celu staje się znacznie łatwiejsze, gdy pojawia się w niej narożnik.

Posiłki w rodzinnej atmosferze

Nawet w większych mieszkaniach nie ma dziś mowy o oddzielnej jadalni. Przestrzeń, którą zajmował niegdyś pokój o takim charakterze wykorzystuje się przecież na dziesiątki innych sposobów. Niestety, pozbawienie domowników możliwości skorzystania z jadalni, może mieć na nich niekorzystny wpływ. Często kończy się tendencją do jedzenia w biegu i przekonaniem, że w takim zachowaniu nie ma nic złego. Postawienie narożnika w kuchni z pewnością nie przyczyni się do natychmiastowego zerwania z niewłaściwym nawykiem. Może być jednak znakomitą zachętą do jedzenia w rodzinnym gronie. Kuchenne narożniki nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie sprawiają, że każdy z domowników może wygodnie się rozsiąść. A skoro w kuchni jest tak miło i przytulnie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zjeść obiad z rodzicami i rodzeństwem.

Narożnik kuchenny jest też rozwiązaniem, które może przypaść do gustu wszystkim tym osobom, które… nie lubią zbyt wielu mebli w kuchni. Jego brak sprawia, że osoby korzystające z tego pomieszczenia nieustannie muszą przystawiać sobie krzesła lub taborety, a to wprowadza nieład i niepotrzebne zamieszanie. Narożnik jest wygodny, pozwala siedzieć blisko siebie, a jednocześnie sprawia, że kuchnia może zmienić się w miejsce, w którym pracuje się zdalnie – efektywnie i w komfortowych warunkach.

Co poza narożnikiem?

Narożnik można kupić pojedynczo https://meble-bik.pl/pol_m_meble_narozniki-kuchenne-210.html, coraz częściej jest on jednak również elementem ciekawych kompletów mebli kuchennych. Szukając zestawu z narożnikiem warto koncentrować się przede wszystkim na tych, które posiadają także funkcjonalny stół. W większych kuchniach ciekawą opcją może być też zestaw obejmujący dodatkowe stołki. Gdy nie są one potrzebne, można bezpiecznie chować je pod stołem. Gdy jednak w kuchni pojawia się więcej osób, natychmiast można je wyciągnąć. Innym rozwiązaniem, które może być uzupełnieniem stołu i narożnika, jest tapicerowana ława. Jest elegancka i wygodna. Również ona, tak samo jak stołki, może być używana zarówno regularnie, jak i jedynie od czasu do czasu. Wielu producentów wykonuje ją z materiałów odpornych na działanie warunków zewnętrznych, ława może być więc wykorzystywana zarówno w kuchni, jak i na tarasie.

narożnik 2

Narożnik kuchenny – przegląd zalet

Narożniki kuchenne są wysoko cenione przede wszystkim dlatego, że zajmują mniej miejsca niż klasyczne zestawy, na które składają się krzesła wraz z stołem. Wiele z nich dodatkowo gwarantuje też większą pojemność. Pod narożnikami często ukryte są pojemniki sprawdzające się idealnie zarówno wtedy, gdy chcemy w nich ukryć rzadziej używane naczynia kuchenne, jak i wtedy, gdy szukamy miejsca na sprzęt AGD wykorzystywany jedynie od czasu do czasu.

Narożnik kuchenny jest często opisywany jako mebel idealny w mieszkaniach, w których można spotkać przynajmniej kilka osób. Zainteresować się nim powinny jednak nie tylko rodziny. Trudno wyobrazić sobie lepszą opcję w mieszkaniach na wynajem – nowoczesnych i funkcjonalnych. Coraz częściej możemy zresztą spotkać się z nim nie tylko w kuchniach w domach prywatnych, ale i w biurach. Oszczędzają miejsce, a jednocześnie sprzyjają integracji między pracownikami. Przy kubku kawy pitym w towarzystwie kolegów narodził się przecież niejeden genialny pomoc. Ich wybór jest coraz większy, problemem nie jest więc ani dopasowanej do naszych potrzeb wielkości, ani kolorystyki.