Pracowaliśmy dla:
      

Rejsy morskie - stażowe - Rejsy na pływach

REJSY NA PŁYWACH

TERMINY

TRASA:

CENA: 

11.08 - 18.08 Hawr - Cherbourg - Plymouth 1350 ZŁ
18.08 - 01.09 Plymouth - Brest - La Rochelle - Bilbao - A Coruna 2500 ZŁ
01.09 - 08.09 A Coruna - Vigo - Porto - Lizbona 1350 ZŁ

5% - stali klienci

5% - FIRST MINUTE   (zgłoszenie 100 dni przed rejsem)

5% - bardzo stali klienci (min. 3 rejsy z WodnąSową)

-50 zł - za każdą osobę poleconą na nasze rejsy

                                                                             !!PROMOCJE UWIELBIAJĄ SIĘ ŁĄCZYĆ!!

Rejs po wodach pływowych, zapewniający staż wymagany do uzyskania wyższych stopni morskich. Rejs zakłada odwiedzenie porów leżących na Kanale Angielskim ( La Manche) oraz europejskim wybrzeżu Atlantyku, miejscu gdzie różnica wody wysokiej i niskiej jest jedną z największych w europie. Uczestnicy będą mogli na własnej skórze przekonać się z jakimi zagadnieniami nawigacyjnymi można spotkać się na wodach z silnym prądem i wysokim pływem. Dowiedzą się jak planować żeglugę w tych rejonach, aby rejs przebiegł miło i bezpiecznie.

I ETAP

Rejs rozpoczniemy w ujściu Sekwany, w jednym z największych miast francuskiej Normandi - Le Havre. Miasto zostało prawie doszczętnie zniszczone w trakcie II wojny światowej i odbudowane od nowa w latach 50tych, według wizji Pana Perreta, który we Francji nazywany jest królem ŻELBETU :) Z tej też okazji centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnym przystankiem na trasie rejsu będzie Cherbourg, połozony na półwyspie Contentin. W trakcie postoju nie zabraknie czasu na odwiedzenie La Cite de la Mer z możliwością zwiedzania łodzi podwodnej i nurkowania, czy też znanego z bardziej wymagających puzzli Chateau de Nacqueville. W mieście znajduje się również destilarnia lokalnego cydru.

Ostatnim odwiedzonym portem i zarazem kończącym rejs będzie angielskie Plymouth. Miasto położone nad jednym z największych naturalnych portów na świecie. Ze względu na doskonałe "morskie" położenie historia tych okolic sięga czasów Saksońskich. O czym dowiedzieć się można w wartym odwiedzenia muzeum morskim. Atrakcją miasta jest również XVII-wieczna cytadela.

II ETAP

Rejs rozpoczniemy w Plymouth, kolebce angielskiego żeglarstwa. Następnie pożeglujemy przez Kanał La Manche do francuskiego Brestu, położonego w malowniczej Bretanii. Historia tego miasta sięga starożytności i panowania w tym regionie Rzymian. Główną atrakcją miasta jest wzniesiony w XIV w zamek. Z Brest popłyniemy wzdłuż atlantyckiego wybrzeża do La Rochelle, ważnego portu morskiego i turystycznego tej części Francji. Wejścia do portu strzęgo słynne Towers, w mieście warto zobaczyć Muzeum Historii Naturalnej oraz wybrać się na wycieczkę po Tour de la LanterneKolejnym przystankiem na trasie rejsu będzie Bilbao - stolica Kraju Basków, za słynnym Muzeum Guggenheima. W mieście warto wybrać się na spacer na tutejsze plaże - Playa de Plentzia oraz de Azkorri. Etap rejsu zakończy się w La Corunie, stolicy hiszpańskiej Galicji. Główną atrakcją miasta jest latarnia morska zwana Wieżą Herkulesa. Warto również odwiedzć Muzeum Archeologiczne, przedstawiające historię regionu od czasów neolitu. 

III ETAP

Ostatni etap tegorocznej przygody z pływami rozpocznie się w stolicy Galicji. Dalej popłyniemy do malowniczego Vigo. Miasto posiada korzenie celtyckie, później przez lata panowali tu Maurowie. Okolice Vigo słyną z pięknego strzelistego wybrzeża z przepięknymi plażami. Następnym portem będzie Porto, słynące z Porto :) położone nad rzeką Douro. Etap zakończymy w stolicy Portugalii - Lizbonie. Miasto znane z wielkiego, zabytkowego centrum, olbrzymiej liczby atrakcji kulturalnych i historycznych.

 

CENA ZAWIERA:

- czarter jachtu

- opiekę kapitana, instruktora żeglarstwa

- podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

- pamiątkową koszulkę rejsową

- dla chętnych szkolenie z nawigacji, meteorologii, obsługi elektroniki jachtowej

- niezapomniane przeżycia i miłą atmosferę

 

CENA NIE ZAWIERA:

- kasa jachtowa ( ok.120 euro/os - etap I i etap III, ok. 210euro/os - etap II) - składka pobierana od uczestników do wspólnej puli na wyżywienie, paliwo oraz gaz do jachtu, opłaty portowe, rozliczana pomiędzy załogą w ostatnim porcie.

- przelotów samolotowych ( pomagamy wyszukać najkorzystniejsze połączenia)

EtapIlość dniDataTrasaJachtKapitanWolne kojeCenaSzczegóły
I ETAP711-08-2018 - 18-08-2018Hawr - Cherbourg - PlymouthConrad 54 - Leonid TeligaBrak miejsc1350rejs stażowo-szkoleniowy
II ETAP1418-08-2018 - 01-09-2018Plymouth - Brest - La Rochelle - Bilbao - A CorunaConrad 54 - Leonid TeligaBrak miejsc2500rejs stażowo-szkoleniowy
III ETAP701-09-2018 - 08-09-2018A Coruna - Vigo - Porto - LizbonaConrad 54 - Leonid TeligaRafał LeśniczekWOLNE KOJE1350rejs stażowo-szkoleniowy

Zgłoś się za pomocą poniższego formularza

Przepisz kod z obrazka:

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz wiadomość e-mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami 

 
Copyright © WODNA SOWA – Imprezy integracyjne dla firm. Rejsy integracyjne. Eventy żeglarskie.
Projekt i wykonanie: Artneo.pl & Strony www