Pracowaliśmy dla:
      

Morska przygoda na Wyspach Owczych

Pierwsze promienie słońca wychylające się gdzieś na horyzoncie, wokół spokojne i ciche morze. Lekkie bujanie jachtu i chlupot wody, z niewielkich fal rozbijających się o burtę. Stajesz za kołem sterowym, obierasz kurs do Portu Thora. Musisz dowiedzieć się, czy go tam spotkasz, a może znajdziesz ukryty młot boga piorunów. Przemierzasz wody, którymi niegdyś pływali wikingowie.

Taki obraz maluje się oczami wyobraźni, kiedy wspomni się o wyprawie na Wyspy Owcze. Marzenia naprawdę się spełniają! W dniach od 12 do 26 maju wypływamy z Aberdeen w rejs morski. Wyspy Owcze będą naszym celem, po drodze odwiedzimy Orkady i Szetlandy. W każdym z tych miejsc planujemy zatrzymać się, poczuć miejscową kulturę, trochę pozwiedzać.

Rejs morski rozpoczynamy w Aberdeen.

To malownicze, szkockie miasto słynie z nietuzinkowej architektury, zdecydowana większość wiekowych budynków zbudowana jest z granitu, dlatego własnie nazywane jest Granitowym Miastem.

Kolejnym, niemniej ciekawym miejscem, do którego udamy się po opuszczeniu portu w Aberdeen, będzie archipelag Orkadów. Składa się od z niemal 70 mniejszych i większych wysepek, w większości niezamieszkanych. Z pewnością zajrzymy do stolicy Kirkwall, słynie ona z tabliczek krówkowych, zwanych tu Orkney Fudge, a także wybornych serów.

Gdy już skosztujemy lokalnych specjałów, wyruszamy w dalszą drogę, ku Szetlandom. Przed pięcioma wiekami władzę nad Szetlandami sprawowali jarlowie, mimo iż włączono je do Szkocji, folklor skandynawski przetrwał do dziś. W planach mamy zwiedzanie stolicy Lervick.

Wyruszamy w dalszy rejs morski, naszym celem jest ostatni przystanek i jednocześnie główna atrakcja wyprawy Wyspy Owcze. Najpierw będziemy podziwiać najwyższe klify w Europie, a wierzcie mi robią wrażenie, następnie udamy się do Thorshavn (Port Thora), czyli stolicy. To ostatni przystanek naszej podróży, jednak z pewnością nie ostatni rejs.

Sprawdź naszą aktualną ofertę rejsów!

 
Copyright © WODNA SOWA – Imprezy integracyjne dla firm. Rejsy integracyjne. Eventy żeglarskie.
Projekt i wykonanie: Artneo.pl & Strony www