Pracowaliśmy dla:
      

Szkolenia i kursy - licencja na holowanie narciarza

Każda osoba, która pragnie zdobyć uprawnienia w celu możliwości holowania narciarza wodnego za swoją łodzią motorową, jest zobowiązana do zdobycia odpowiedniej dla tego typu czynności licencji. Całe szkolenie składa się z dwóch części.

Pierwszą z nich jest kurs teoretyczny, kiedy to przyswaja się sobie całą wiedzę na temat sprzętu wykorzystywanego podczas holowania narciarza wodnego. Uczy się również zasad, które obowiązują w systemie komunikacji pomiędzy osobą holującą, a holowaną. W części praktycznej zdobędzie się zdecydowanie więcej umiejętności. Każdy kursant nauczy się przygotowywać miejsce startu całej przygody na wodzie, odpowiednio przygotowywać sprzęt niezbędny do bezpiecznego holowania, pozna sposób, bez którego holowanie narciarza może być związane z dużym niebezpieczeństwem. Pozna ponadto różnice między starem z pomostu, a startem wprost z wody.

Co więcej, zdobędzie wiedzę i cenne wskazówki naszych instruktorów na temat holowania na jednej oraz na dwóch nartach, ale również holowania po linii prostej, bądź slalomem. Jak widać, program jest bardzo rozbudowany i uwzględnia każdy aspekt, o którym powinnno się wiedzieć, i który powinno się przećwiczyć, by na własnej skórze sprawdzić, jak to jest być licencjonowanym holownikiem. Licencja na holowanie narciarza jest przeznaczona dla wszystkich osób, które ukończyły 18. rok życia.

By ją otrzymać, należy również posiadać minimum patent sternika motorowodnego, jak i przystąpić do egzaminu obejmującego kompleksowo wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas szkolenia. Natomiast aby przystąpić do wspomnianego egzaminu, należy zgłosić się w tym celu do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Należy pamiętać, że jesteśmy do dyspozycji wszystkich kursantów. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą i w miarę możliwości pomożemy załatwić niezbędne formalności. Licencja na holowanie narciarza to profesjonalny kurs, na którego ukończenie wystarczy jeden dzień.

Dzięki niej wszyscy uczestnicy będą mogli zająć się turystyką wodną na poważnie lub spełnić swoje marzenia o zdobyciu takich uprawnień dla swoich, prywatnych celów. Holowanie narciarza jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym i wymagającym znajomości przepisów i zasad postępowania w odniesieniu do różnych scenariuszy i sytuacji, jakie występują na wodzie. Nasz zespół doświadczonych profesjonalistów pomoże wszystkim opanować te umiejętności, dzięki czemu kursanci zapewnią sobie i osobom towarzyszącym bezpieczną, a zarazem zwariowaną i pełną emocji rozrywkę na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy!

 
Copyright © WODNA SOWA – Imprezy integracyjne dla firm. Rejsy integracyjne. Eventy żeglarskie.
Projekt i wykonanie: Artneo.pl & Strony www