Pracowaliśmy dla:
      

Szkolenia żeglarskie - żeglarz jachtowy

Szkolenia dla osób, które chcąc zdobyć uprawnienia żeglarza jachtowego, organizujemy na Mazurach, które same w sobie są najlepszą zachętą do uzyskania patentu i kontynuowania przygody z żeglarstwem. Według powszechnego przekonania zdobycie uprawnień do kierowania jednostkami wodnymi jest szalenie skomplikowane, czemu jednak zaprzeczają organizowane przez nas szkolenia żeglarskie.

Żeglarz jachtowy, zdobywający uprawnienia w ich trakcie, będzie mógł swobodnie zaimponować swoimi umiejętnościami znajomym i bez problemu sterować żaglówką o długości kadłuba przewyższającej 7,5 metra lub jachtem motorowym o mocy silnika przewyższającej 10 kW. Wytyczne, dotyczące warunków samodzielnego prowadzenia jednostek wodnych, wyznacza Polski Związek Żeglarski, zgodnie z którymi prowadzimy wszystkie nasze kursy żeglarskie. Żeglarz jachtowy, biorący w nich udział, będzie mógł samodzielnie pływać większymi jednostkami, kursy nasze są więc przeznaczone dla wszystkich osób, które pierwszy raz posmakowały żeglarstwa na rejsie wspólnie ze znajomymi i chcą jak najbardziej poznać inne tajniki żeglarstwa.

Szkolenia w firmie Wodna Sowa prowadzą doświadczeni instruktorzy żeglarstwa, chętnie dzielący się swoją wiedzą z uczestnikami biorącymi udział w kursach. Doświadczenie potwierdzone licznymi certyfikatami i wiele lat spędzonych na różnych akwenach wodnych, owocują zajęciami, które nie tylko uczą, ale są też doskonałą rozrywką i alternatywą dla spędzania urlopu na plaży. Wiele osób zamiast tego typu odpoczynku, trafia właśnie na nasze szkolenie.

Żeglarz jachtowy - tytuł, jaki po nim uzyskują, jest tylko jedną z korzyści spędzonego w ten sposób czasu. Uczestnicy kursu uczą się jednocześnie bowiem współpracy załogowej, działania dla uzyskania wspólnego, wyznaczonego celu. Prowadzone przez firmę Wodna Sowa kursy żeglarskie na żeglarza jachtowego dają uprawnienia wszystkich chętnym do prowadzenia jednostek wodnych, bez żadnego wcześniejszego doświadczenia.

Do tego typu kursów można przystąpić nawet bez umiejętności pływackich, choć najlepiej jednak wraz z przygotowaniem do egzaminu na żeglarza, rozpocząć naukę pływania, które może nam się przydać w różnych wypadkach. Patent żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia wszystkich jachtów żaglowych po wodach śródlądowych oraz jachtów do 12 metrów długości po morskich wodach wewnętrznych i pozostałych w odległości 2 mil morskich w porze dziennej.

Egzamin obejmuje część praktyczną, jaką jest wykonanie manewrów oraz teoretyczną, na którą składa się wiedza przekazana w trakcie kursu. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i skorzystania z organizowanych przez nas kursów.

 
Copyright © WODNA SOWA – Imprezy integracyjne dla firm. Rejsy integracyjne. Eventy żeglarskie.
Projekt i wykonanie: Artneo.pl & Strony www