Pracowaliśmy dla:
      

Co zabrać na rejs morski?

Wybierając się na rejs - bez względu na jego charakter oraz kierunek - warto zastanowić się, co należy zabrać ze sobą? Jeżeli Państwo również planują wyprawę w celach turystycznych bądź służbowych, należy pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach, których nie może zabraknąć. Postaramy się w skrócie odpowiedzieć na pytanie - co zabrac na rejs - i stworzyć dla Państwa swoisty Rejsowy Niezbędnik, do którego będziecie mogli odnosić się przy planowaniu każdej nowej wyprawy.

Przede wszystkim dokumenty. Są one niezbędne i najważniejsze, chociaż ich charakter uzależniony jest od celu podróży. Żeglując w obrębie Unii Europejskiej wystarczy Państwu dowód osobisty, poza nią konieczny będzie paszport. Równie ważne jest aktualne ubezpieczenie oraz waluta, która będzie obowiązywała w kraju, do którego Państwo się wybierają. Ponadto rejsowy niezbędnik obejmuje również ubrania.

Bez względu na zapowiadaną pogodę, powinniśmy uwzględnić wszelkie warunki atmosferyczne i zabezpieczyć się na każdą okoliczność. Aby ochronić się przed wiatrem niezbędny będzie sztormiak. Dodatkowo warto zabezpieczyć się w nieprzemakalne spodnie - można je znaleźć między innymi w dziale z odzieżą o charakterze roboczym. Swetry, polary i grube bluzy również znajdą zastosowanie szczególnie podczas chłodnych wieczorów. Warto zaopatrzyć się w bluzki zarówno na krótki, jak i długi rękaw.

Pakując spodnie, warto, aby w naszej torbie znalazły się te krótkie oraz długie, a także spodnie typowo dresowe. Zastanawiając się, co zabrac na rejs, nie można pominąć także kąpielówek/stroju kąpielowego, bielizny, czapki z daszkiem oraz ciepłej czapki i cienkiego szalika bądź apaszki, która ochroni naszą szyję przed wiatrem. Na ubraniach lista obejmująca rejsowy niezbędnik się nie kończy.

Ważne jest także odpowiednie obuwie - buty powinny być wygodne i nieprzemakalne. Warto zabrać ze sobą kilka par, uwzględniając fakt, że buty na pokład powinny mieć jasną podeszwę. Przydatne będą również klapki pod prysznic.

Co zabrac na rejs poza tym? Na pewno warto mieć ze sobą śpiwór, ponieważ czasem na jachcie nie ma pościeli. Bardzo ważne są również kosmetyki - zarówno te niezbędne do codziennej toalety, jak i chroniące przed promieniowaniem słonecznym.

Z pewnością podczas każdej wyprawy przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne, a także aparat fotograficzny, który pozwoli uchwycić piękne momenty podróży w kadry i zachować je na długie lata.

Najważniejsze jest jednak pozytywne nastawienie, którego nie może zabraknąć. Dzięki niemu każda podróż będzie udana!

 
Copyright © WODNA SOWA – Imprezy integracyjne dla firm. Rejsy integracyjne. Eventy żeglarskie.
Projekt i wykonanie: Artneo.pl & Strony www